Przedstawiamy Ci pierwszą (#1) metodę leczenia i walki z patogenami komórkowymi. W niedawnym wpisie nakreśliliśmy ogromny problem bakterii komórkowych i wirusów, oraz przedstawiliśmy sposoby ich diagnozy. Większość lekarzy w Polsce i na świecie uważa, że patogenami komórkowymi zarażone jest ponad 80-90% populacji, ma rację. Lekarze Ci mylą się natomiast co do nieuleczalnego charakteru patogenów i powodowanych przez nie chorób autoimmunologicznych oraz nowotworowych. Z wirusami i bakteriami możemy skutecznie walczyć, co za tym idzie, leczyć choroby przewlekłe, a nie tylko spowalniać ich rozwój i maskować objawy.
Leczenie chorób z grupy autoagresji wymaga jednak czasu, wytrwałości, poświęcenia oraz cierpliwości. Udało nam się dotrzeć do 3 metod leczenia, 2 z nich opierają się na złożonej kuracji antybiotykowej połączonej z suplementacją, 3 metoda opiera się na stosowaniu kombinacji substancji naturalnych oraz suplementacji. Zbieranie, poszukiwanie oraz tłumaczenie badań i publikacji jest mozolne oraz czasochłonne, dlatego każdą metodę opiszemy oddzielnie.
Rosnący lub stały poziom przeciwciał (IgG), połączony z objawami choroby, świadczy o trwającej infekcji bakterią komórkową. Tylko spadek przeciwciał (IgG) w długim okresie czasu potwierdza wyleczenie.
Uwagi:
- Schemat leczenia dotyczy patogenów komórkowych.
- Przed rozpoczęciem leczenia poniższym protokołem, koniecznie należy się odrobaczyć, metody odrobaczania znajdziesz w artykule: Czas na odrobaczania! Dlaczego robaki nas wyniszczają oraz jak skutecznie się leczyć!
- Przed rozpoczęciem leczenia lub w jego trakcie, należy zregenerować jelita oraz przywrócić naturalną florę bakteryjną jelit. Dokładne informacje znajdziesz w artykule: Oczyść jelita! Metoda Dr Mellera – skuteczne oczyszczanie i regeneracja jelit. Berberyna leczy nowotwory jelit!
- Przed zapoznaniem się z Polskim protokołem leczenia przeczytaj koniecznie artykuł o chorobach autoimmunologicznych powodowanych przez patogeny wewnątrzkomórkowe, pozowli Ci to lepiej zrozumieć istotę tych chorób oraz ich leczenie. Ukrywane fakty! Prawdziwa przyczyna chorób autoimmunologicznych oraz przewlekłych!
- Poniżej przedstawione są 3 postacie bakterii komórkowych na przykładzie CPN (chlamydia pneumoniae) wraz z wrażliwością na stosowane leki.
- Schemat leczenia został opracowany przez grupę Polskich lekarzy i naukowców w oparciu o światowe badania, publikację oraz protokół Wheldona.
- Protokół Polskiego leczenia rekomendujemy stosować naprzemiennie z Protokołem Buhnera, szczegóły znajdziesz w artykule: #2 Protokół Buhnera PLUS – Naturalny protokół leczenia bakterii komórkowych i wirusów. Metoda leczenia SM, CFS, PCOS, RZS, etc
- Koniecznie obejrzyj komentarz farmaceuty Janusza Nawolskiego do metod leczenia patogenów wewnątrzkomórkowych, wskazówki znajdziesz w wywiadzie: Podsumowanie metod leczenia autoagresji – Janusz Nawolski | Sekrety Hipokratesa #4
1. Ciałko podstawowe (elementarne, odpowiedzialne za zakażenie).
Wrażliwość na leki:
- Amoxycylina – nieskuteczna.
- Doxycyklkina – średnie działanie lecznicze.
2. Ciałko rozmnażające się.
Wrażliwość na leki:
- Klarytromycyna – nieskuteczna
- Doxycyklina – skutecznie niszczy patogen, na ciałko rozmnażające się doxycyklina działa słabiej niż azytromycyna
- Azytromycyna – bakteria (CPN) potrafi wytwarzać enzym niszczący antybiotyk, po 3 dniach patogen broni się przechodząc w formę ukryte, beztlenową, żyjącą w komórkach chorego.
- Najczęściej stosuje się Doxycyklinę + Azytrotromycynę, ponieważ te dwa antybiotyki działają na różne proteiny. Ewentualnie tylko azytromycyna, nigdy samą doxycyklkinę.
3. Forma ukryta bakterii (beztlenowa, komórkowa).
Wrażliwość na leki:
- Metronidazol – skutecznie niszczy formy beztlenowe.
- Tynidazol – niszczy formy beztlenowe, stosowany jest w przypadku złej tolerancji metronidazolu.
- Podczas leczenia, chlamydia pneumoniae (CPN) uniemożliwiając ciałku rozmnażającemu przejście w formy ukrytej, a formy ukryte przekształca do ciałka rozmnażającego się.
Osoby chore, mające symptomy chorobowe posiadają w organizmie wszystkie 3 postacie bakterii.
Protokół Leczenia:
Leki:
- D – doxycyklina 100 mg – 24 tabletek (3 opakowania po 10 tabletek), np. Unidox
- A – azytromycyna 500 mg – 21 tabletek (7 opakowania po 3 tabletki), np. Sumamed, Azimycin
- M – metronidazol 250 mg – 58 tabletek (3 opakowania po 20 tabletek), np. Metronidazol
Suplementy:
- Ubiquinol – (aktywna forma koenzymu Q10) 100 miligramów [mg] 3x dziennie 1 kaps. w trakcie jedzenia lub po jedzeniu. Ewentualnie można zastosować koenzym Q10 w dawce 3x200mg.
- Resveratrol -100 mg 2x dziennie 1 kaps. w trakcie jedzenia lub po jedzeniu.
- Acetyl L-karnityna – 500 mg 2x dziennie 2 tabl. po jedzeniu, przyjmować wraz z ubichinolem.
- N-acetylocysteina – 600 mg 1x dziennie 1 kaps. po jedzeniu, nie później jak do godz. 17.
- Probiotyki – np. bakterie w formie płynnej Probio Emy, stosować 2x dziennie po 2 łyżki stołowe pomiędzy dawkami antybiotyków (nie przyjmować z antybiotykami!). Ewentualnie można stosować probiotyki w tabletkach, np. Sanprobi – Super Formuła.
- Pirogronian wapnia (calcium puryvate) – 1000 mg 2x dziennie 1 tabl. po jedzeniu. Pirogronian wapnia daje „zastrzyk” energetyczny (stosujemy tylko czasowo opis w protokole leczenia).
- Wit. D3 – 10 000 IU 1x dziennie.
- Wit K2-mk7 – 100 mcg 1-2x dziennie. (Najlepiej stosować oryginalną i naturalną witaminę, np. z certyfikatem MenaQ7 Crystals).
- Wit. B-complex, stosować według zaleceń na ulotce, suplement powinien zawierać dużą dawkę wit. B12 (od 2000 do 4000 mcg).
- W celu dodatkowego wsparcia wątroby podczas leczenia należy zastosować zmielone nasiona ostropestu plamistego.
- SAMe (S-Adenosylmethionine) – 1 kapsułka (400 mg) 2-3 razy dziennie. SAM-e to najważniejszy substrat w procesach metyzacji w organizmie człowieka. Działa silnie przeciwzapalnie, wspomaga produkcję substancji wpływających m.in. na stawy tj. glukozamina i chondroityna oraz polepsza nastrój 🙂 SAM-e stymuluje również ekspresję genów naprawczych! Kuracja SAM-e można trwać maksymalnie do 6 miesięcy, ponieważ SAM-e w dłuższym okresie wpływa na metylację DNA. Kurację SAM-e można powtórzyć najszybciej po roku przerwy. Suplement ten jest konieczny przy chorobach degeneracyjnych stawów oraz kości, warto go jednak stosować przy każdej chorobie autoimmunologicznej i przewlekłej.
Dieta:
Pokarmy, które należy WYELIMINOWAĆ z diety:
- Cukry rafinowane, syropy fruktozowo-glukozowe – podnoszą indeks glikemiczny, są źródłem pożywienia dla bakterii, wirusów, robaków oraz pasożytów
- Rafinowane produkty
- Pszenica GMO – biała mąka, pieczywo, makaron, ciasta, chipsy. Pokarmy z pszenicy można zastąpić: ryżem czarnym, czerwonym, kaszą orkiszową, gryczaną, jaglaną, mąką z amarantusa, mąką kokosową, chlebem/mąką orkiszowym.
- Biała sól morska .
- Mleko oraz nabiał – dorosły organizm z czasem traci możliwość trawienia laktozy, dlatego stara się ją od razu wydalić. Laktoza, której nie uda się pozbyć z organizmu odkłada się w zatokach lub układzie limfatycznym. Ewentualnie raz na jakiś czas można spożywać produkty z mleko koziego lub owczego. Nie krowiego!
- Tłuszcze w formie płynnej – wszystkie tłuszcze w formie ciekłej oraz stałej należy natychmiast odstawić, jedynym wyjątkiem tłuszczów płynnych jest olej lniany, oliwa z oliwek i olej z chia, które należy spożywać na zimno. Wyjątek dla tłuszczów stałych jest: olej kokosowy, masło klarowane, smalec, słonina.
- Napoje słodkie – należy odstawić wszystkie napoje słodkie: soki, napoje, orenżady, wody słodzone, itp. Nie słodzimy kawy ani herbaty, chyba że małą ilością miodu. Kawę również rekomenduje ograniczyć lub pić niekofeinową BIO 🙂
- Napoje zimne – nie pijemy, wszelkie płyny pijemy ciepłe lub o temperaturze pokojowej.
- Pokarmy oraz płyny w PLASTIKOWYCH opakowaniach, koniecznie eliminujemy. Na przykład powszechnie stosowany: Nonylofenol i Bisfenol A (BPA) zawarty w tworzywach sztucznych, pojemnikach, butelkach plastikowych wpływa silnie na nasze receptory hormonalne, które mają bezpośredni pływ na zdrowie, hormony, tarczycę, nowotwory oraz alergie! Jeżeli chcesz poznać lepiej temat, rekomenduje obejrzeć dokument: Trucizna nasza powszednia
- Ryby – zawierają największą ze wszystkich pokarmów na ziemi ilości metali ciężkich, najgorszy jest łosoś hodowlany, ryby z Bałtyku i owoce morza (awaria elektrowni jądrowej w Fukushimie skaziła Cezem 137 cały ocena spokojny). Jeżeli zdecydujesz się na jedzenie ryb kupuj je ze sprawdzonych źródeł i wybieraj najmniejsze ryby, ponieważ są one na początku łańcucha pokarmowego, żyją krótko i kumulują najmniej toksyn i metali.
- Alkohol – piwo odstawiamy całkowicie, posiada drożdże i podnosi indeks glikemiczny. Od czasu do czasu można wypić czystą wódka żytnią, koniak lub lampkę czerwonego wina.
- Papierosy – nie muszę tłumaczyć.
- Nietolerancje pokarmowe – aby usprawnić prace jelit i minimalizować tlące się przewlekłe stany zapalne należy, wyeliminować z diety pokarmy, których nie tolerujemy. Podstawowe testy nietolerancji można zrobić samemu za pomocą pakietu Food Detective, bez problemu zakupisz go w Internecie, koszt około 350 zł.
Pokarmy, które NALEŻY spożywać:
- Sok z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków – taki sok należy pić 3 razy w tygodniu. Substancje zawarte w produktach kiszonych dostarczają do naszego organizmu dobre kultury bakterii, dzięki którym potrafimy trawić, np. laktozę. Dodatkowo sok z produktów kiszonych posiada wit. C, usuwa robaki i pasożyty z jelit oraz wiąże niektóre metale ciężkie. Sok z KWASZONYCH ogórków i kapusty, w niczym nie pomaga wręcz szkodzi!
- Soki warzywne i owocowe świeżo wyciskane – substancje czynne zawarte w soku z owoców i warzyw zaczynają się utleniać po około 30 minutach, dlatego tylko soki świeżo wyciskane wspierają nasze zdrowie. Zalecane składniki: Burak, pokrzywa, jabłko, marchew, imbir, pietruszka, szpinak, cytryna, grejpfrut.
- Sól himalajska lub sól kłodawska – koniecznie spożywamy od 1 do 2 gramów dziennie. Tą dawkę należy rozłożyć w ciągu dnia dodawając sól do pokarmów, wody, herbat, świeżych soków.
- Woda – 2 litry wody dziennie, do każdej szklanki wody, należy dodać szczyptę soli himalajskiej lub kłodawskiej. Wodę pijemy tylko przegotowaną lub z butek SZKLANYCH.
- Olej lniany – ja spożywam i rekomenduje: olej lniany Vis Natura, można go zakupić na stronie: http://omegakwasy.pl. Według mnie jest to jedyny olej nie utleniony na rynku, który rzeczywiście posiada właściwości lecznicze. Wystarczy spożywać 1 łyżkę 1 raz dziennie. Jeżeli kupicie olej lniany z reklamowanych „super” marek i jest bardzo gorzki, oznacza to, że kwasy Omega zostały utlenione i mają działanie pro nowotworowe! Olej lniany jest zawsze delikatnie gorzki ze względu na zawartość cyjanoglokozydów, ale połączenie ich z kwasami trans (utlenionymi), które też są gorzkie, daje wyraźny nie przyjemny gorzki smak.
- Smażymy tylko na tłuszczach stałych: olej kokosowy, masło klarowane, smalec, słonina bez PCB i dioksyn.
- Przyprawy: kurkuma + pieprz (zawsze razem), kolendra, kardamon, goździki, papryka, pietruszka, cynamon cejloński, imbir, oregano, szafran, rozmaryn, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz ziołowy. Generalnie im więcej ziół tym lepiej, idealnie byłoby stosować w kuchni od 25 do 100 przypraw oraz ziół. Warto hodować często używane przyprawy i zioła samemu. Przyprawy pogrubione należy koniecznie włączyć do diety.
- Świeże papryczki chili – w rozsądnych ilościach, aby nie paliło za mocno 😉
- Jajka – jedz ile chcesz :). Najlepiej ekologiczne lub od sprawdzonego rolnika.
- Mięso – 2 razy w tygodniu, nie częściej. Jeżeli spożywasz mięso, staraj się wybierać ekologiczne , np. kaczkę, gęś, indyka, ewentualnie kurczaka.
Uwagi:
- Ubichinol, D3, K2 są rozpuszczane i wchłaniane tylko w tłuszczach.
- Wit. D3 zawsze musi być przyjmowana z wit. K2-mk7.
- Tetracyklina – NIGDY NIE STOSOWAĆ, antybiotyk ten jest silnie rakotwórczy, ponieważ metyluje DNA!!!
Schemat leczenia:
(D – doxycyklina; A – azytromycyna; M – metronidazol)
Etap I (27 dni):
- Dx2 + Ax1 (D przyjmować 2 razy dziennie, A przyjmować 1 raz dziennie)
- Dx2 + Ax1
- Dx2 + Ax1
- Dx2
- Dx2
- Dx2
- Dx2 + Ax1
- Dx2 + Ax1
- Dx2 + Ax1
- Dx2
- Dx2
- Dx2
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2
- Mx2
- Mx2
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2
- Mx2
- Mx2
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
Po zakończeniu Etapu I następuje przerwa (14 – 21 dni) w przyjmowaniu leków. Suplementy przyjmujemy podczas przerwy. Uwaga: Dwa dni przed końcem przerwy należy włączyć pirogronian wapnia w dawce 600mg dziennie.
Etap II (14 dni):
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2
- Mx2
- Mx2
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2 + Ax1
- Mx2
- Mx2
- Mx2
- Mx2
- Mx2
Uwagi:
- Po zakończeniu leczenia stosować wszystkie suplementy przez okresie od 6 miesięcy do roku czasu (oprócz Pirogronianu wapnia!).
- Po zakończeniu przyjmowania leków odstawiamy pirogronian wapnia i już go nie stosujemy więcej.
- Po zakończeniu leczenie, warto co pewien okres stymulować immunologię, aby organizm sam podejmował walkę z patogenami.
Ważne Informacje – koniecznie przeczytaj!
Protokół w formie PDF możesz ściągnąć klikając w link:
PDF – Protokół leczenia zakażeń bakteriami i wirusami wewnątrzkomórkowymi.
W początkowym etapie leczenia (czasem nawet po 3 pierwszych dniach) następuje szybka poprawa zdrowia i zanik objawów. Później następuje powrót objawów, ale ze znacznie mniejszym nasileniem i dopiero potem rozpoczyna się powolne leczenie. Zdarza się również, że zanik objawów jest niemal natychmiastowy i bez powrotu.
Pomimo skutecznego przeleczenia się, objawy niektórych chorób autoimmunologicznych (np. RZS) mogą utrzymywać się od 1 do 3 miesięcy, ponieważ martwe bakterie, wirusy oraz pozostałości ich rozpadu (obce białka) są identyfikowane przez układ odpornościowy, jako żywy patogen infekujący nasze komórki. Gdy komórki oczyszczą się z pozostałości bakterii i wirusów, dopiero układ odpornościowy przestaje je atakować. Taki stan nie jest regułą, lecz może występować u niektórych chorych.
Dość rzadko obserwowany jest efekt Herxheimera-Jarischa (herxa) – zatrucie toksynami ginącej bakterii. Występuje najczęściej na 3 dzień, trwa kilka godzin lub dni. Objawami są bóle głowy, mdłości, zawroty. Występuje zaledwie u około 20% zarażonych. Amerykański lekarz: „Jeden z pacjentów dostał tak silnego herxaheimera, że wylądował w szpitalu. Lekarze stwierdzili zatrucie antybiotykami i kazali je odstawić. Jednak, gdy problemy sercowe przeszły (patogen CPN znajdował się w komórkach serca), pacjent dokończył kurację antybiotykami, a herxheimer minął.”
W wielu przypadkach kontrola poziomu IgG zaraz po leczeniu wykazuje bardzo gwałtowny skok przeciwciał w górę – potwierdza to „odblokowanie” układu immunologicznego blokowanego przez, np. coxsackie (wirusy lityczne z rodziny Picornaviridae, rodzaju Enterovirus).
Diagnozowani pacjenci często zainfekowani są dwoma grupy patogenów: bakteriami i wirusami, ponieważ te 2 grupy bardzo często działają w kooperacji, wspólnie wyniszczając organizm. Ludzie zarażani bakteriami komórkowymi łatwiej i szybciej infekują się wirusami. Nosicielami bakterii (np. CPN) jest od 80% do 90% społeczeństwa, dlatego łatwo jest się powtórnie zarazić , szczególnie od najbliższej rodziny.
Po pierwszej serii leczenia często następuje nawrót choroby w czasie od 3 miesięcy do 2 lat . Pierwszym objawem jest powrót zaburzeń pracy serca. Podanie A+M+ACC (A – azytromycyna; M – metronidazol, ACC – acetylocysteinę) pomaga niemal natychmiast – w ciągu 2 godzin. Jeżeli podanie A+M+ACC, nie pomaga i nastąpił stopniowy powrót i nasilania objawów, kurację antybiotykową (protokół leczenia) należy powtórzyć.
Zdarza się również, że cały (41 dni) protokół leczenie trzeba powtarzać 2, 3 a nawet 5 krotnie, wszystko zależy od immunologii pacjenta, czasu choroby, okresu stosowania immunosupresantów, oraz otoczenia pacjenta. Często najbliższa rodzina też jest zarażona i infekują ponownie chorego, dlatego niekiedy trzeba leczyć kompleksowo. Problemem są dzieci do 16 roku życia, u nich nie można używać wszystkich leków – doksycykliny.
Powyższa metoda leczenie nie jest wystarczająca w przypadku leczenia choroby Hashimoto oraz choroby Leśniewskiego-Crohna, ponieważ obydwie te choroby wymagają celowanej suplementacji i rygorystycznej diet (szczegóły opiszemy wkrótce). Usunięcie patogenów z narządów jest jedną ze składowych metody leczenia tych chorób.
Pacjenci z chorobami przewlekłymi często przyjmują różnego typu leki, np. sterydy, czy immunosupresanty, odstawienie tych leków musi być prowadzone stopniowe i konsultowane z lekarzem lub farmaceutą. Powyższa terapia doskonale sprawdza się w zakażenie Chlamydia pneumoniae i Mykoplazma pneumoniae.
Uwaga:
Przed podjęciem decyzji o leczeniu, koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Leki lub suplementy, które stosujesz na co dzień mogą wchodzić w interakcję z powyższymi substancjami lub obciążać jednakowe enzymy detoksykujące organizm, co może spowodować przeciążeniem układu, utratę zdrowia lub zatrucie. Twórcy schematu leczenia oraz osoby go udostępniające nie ponoszą odpowiedzialności za jego stosowanie.
Źródło:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC127037/
http://www.cdc.gov/pneumonia/atypical/c-pneumoniae.html
http://jac.oxfordjournals.org/content/44/2/145.full
http://circ.ahajournals.org/content/97/17/1669
http://aac.asm.org/content/48/10/3655.full
http://www.cpnhelp.org/treatment_protocols
https://jmedicalcasereports.biomedcentral.com/articles/10.1186/1752-1947-6-20
http://www.cpnhelp.org/recommended_supplements
http://www.davidwheldon.co.uk/ms-treatment1.html