O nas

Nasz blog opiera się wyłącznie na solidnych badaniach naukowych oraz artykułach z renomowanych czasopism, stanowiąc niezawodne źródło wiedzy. Zapewniamy czytelnikom dostęp do rzetelnych informacji, wynikających z dogłębnych analiz naukowych i selekcji najnowszych doniesień naukowych.

Każdy artykuł jest starannie opracowany, wykorzystując najnowsze odkrycia badawcze i analizując je w kontekście społecznym. Dbamy o klarowność przekazu, tłumacząc skomplikowane koncepcje naukowe w sposób zrozumiały dla szerokiego grona czytelników.

Nasz zespół redakcyjny składa się z ekspertów, zapewniających wysoki poziom merytoryczny. Wszystkie treści oparte są na sprawdzonych źródłach naukowych, gwarantując treści wiarygodne i rzetelne.

Nasz blog to nie tylko miejsce do zdobywania wiedzy, ale także do inspiracji i refleksji nad najnowszymi osiągnięciami naukowymi. Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do nauki spotyka się z praktycznym zastosowaniem, umożliwiając czytelnikom poszerzanie horyzontów i rozwój intelektualny.

 


Monika Kompala
Magister Farmacji

Pasjonatka farmacji, aktywnie zaangażowana w działalność różnych kół naukowych i organizacji studenckich skoncentrowanych na poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie medycyny. Autorka artykułów naukowych oraz popularno-naukowych. Od lat fascynuje się botaniką, fitoterapią oraz substancjami czynnymi pochodzenia roślinnego, dlatego jej zainteresowania skupiają się na badaniu właściwości roślin leczniczych oraz ich wpływu na zdrowie człowieka. Prywatnie fanka książek, eksperymentów kulinarnych i wędrówek na świeżym powietrzu.

 


Julia Kuc
Magister Farmacji

Studentka piątego roku farmacji na Uniwersytecie Opolskim. Jej głównym zainteresowaniem naukowym jest poznawanie i badanie mechanizmów działania leków oraz procesów zachodzących w organizmie człowieka. Swoją działalność naukową rozszerza poprzez uczestnictwo w organizacjach i kołach naukowych związanych z farmacją. Autorka artykułów naukowych oraz popularno-naukowych w obszarze farmacji.

Jej sposób na doskonały relaks i źródło motywacji to spędzania aktywnie czasu na górskich wędrówkach, pokonywaniu szlaków i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków.

 


Natalia Schafer
Kosmetolog i Doktoranta na Wydziale Chemii

Doktorantka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego oraz kosmetolog z 6 letnim doświadczeniem. Ukończyła studia kosmetologiczne na wydziale ochrony zdrowia Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. W swojej pracy badawczej skupia się na charakterystyce chemicznej surowców naturalnych oraz mechanizmach działania systemów dostarczania leków przez skórę. Głównym celem jej badań jest poznanie fizjologii skóry oraz opracowanie nowych metod ułatwiających dostarczanie substancji aktywnych.

Prywatnie pasjonuje się malarstwem, tańcem oraz żywnością funkcjonalną.