Metody wspomagania walki z C1/9
Drogi czytelniku, w niniejszym artykule podzielimy się z Tobą historią jak nasz przyjaciel wyleczył się z C1/9! Poniższa procedura została opracowana przez farmaceutów i fitoterapeutów na bazie publikacji dot. C1/9 i doświadczeń radzenia sobie z infekcjami wirusowymi.
Artykuł oparty jest na wywiadzie z osobami, które wygrały walkę z C1/9, dane osobowe zostały zmienione
Nazywam się Roman, mam 49 lat, posiadam rodzinę i dzieci, od 7 lat choruję na nadciśnienie, 2 lata temu przeszedłem chorobę nowotworową męskich, pracuję na wysokim stanowisku menadżerskim w branży finansowej, które oprócz wysokich zarobków wiąże się z dużą ilością stresu oraz częstymi podróżnymi za granicę.
Po przebytej chorobie nowotworowej zacząłem porządnie o siebie dbać, ekologiczne jedzenie, sport zdrowa dieta, suplementacja codziennie m.in.: vit.D3 -10 000 j., wit. A, wit. K2, Ubichinol, Resveratrol oraz zioła.
W lutym 2020, gdy pandemia nabierała tempa przebywałem w Singapurze, następnie leciałem do Bangkoku i wracałem do Europy, już wtedy przyjmowałem profilaktycznie suplementy, zioła, którą zarekomendował mój francuski przyjaciel, lekarz, fitoterapeuta, który pomagał mi w walce z chorobą nowotworową.
W marcu musiałem jeszcze lecieć na chwilę do USA, niestety pandemia nabrała tak dużego tępa, że musiałem prędko wracać do Polski, aby zdążyć przed zamknięciem lotnisk i wstrzymaniem lotów. Musiałem wracać do Polski przez międzynarodowe lotnisko w Rio de Janeiro i Frankfurcie, w których dział się niesamowity kocioł, mnóstwo ludzi z całego świata chciało wrócić na czas do swojego domu, wypełnione po brzegi samoloty, duże kolejki i tłok. Przez cały ten okres nosiłem maseczki o poziomie bezpieczeństwa FFP2, która finalnie nie pomogła mi ustrzec się zakażenia. Przemęczony, niewyspany i zestresowany w 2 dni po powrocie do domu, w nocy dostałem prawie 40 stopni gorączki, rano obudziłem się z kaszlem, lekkim rozbiciem oraz brakiem smaku i węchu. Nie ukrywam, że na początku byłem zestresowany i zaniepokojony, ponieważ media codziennie pokazywały statystki zachorowań, a ja niedawno znajdowałem się w miejscach podwyższonego ryzyka. Zadzwoniłem od razu do mojego lekarza w Polsce oraz przyjaciela (lekarza) z Francji, natychmiast zastosowałem się do ich zaleceń, dzięki temu, że wcześniej zakupiłem niezbędne suplementy, zioła i leki. Kilka dni później objawy zaczęły się szybko wycofywać. Dwa tygodnie po ustąpieniu objawów potwierdziłem infekcję szybkim testem (pozytywny wynik IGA) oraz 3 miesiące później badanie krwi (pozytywny wynik IGG). Osobiście uważam, że miałem wiele szczęścia.
Co musimy wiedzieć o $AR$COW2
Objawy zakażenia tym wirusem są podobne do grypy. C1/9 jako wirus otoczkowy, posiada peptydy złożone z 1200 i więcej aminokwasów. W przeciwieństwie do wirusów grypy nie wiąże się z wiązaniami kwasu sialowego, ale z enzymem konwertującym angiotensynę 2 (tzw. ACE2). ACE2 to enzym regulacyjny układu renina -angiotensyna (tzw. RAS). $AR$COW2 przyczepia się do receptorów ACE2 na powierzchni pęcherzyków płucnych, w limfie i śledzionie, co może prowadzić do uszkodzeń tych organów. Blokowanie tego elementu jest możliwe za pomocą substancji pochodzenia roślinnego, opisanych dalej jako grupa pierwsza.
Przechodząc do sedna, preparaty, które przyjmowałem można podzielić na 2 grupy:
- Grupa pierwsza miała na celu zablokowanie efektu burzy cytokinowej (autoagresji, która niszczy płuca i układ neurologiczny), poprzez blokadę receptora ACE2, do którego przyczepia się i blokuje Korone.
- Grupa druga miała na celu przyśpieszyć leczenie oraz wesprzeć walkę organizmu z wirusem (czyli zwiększyć odporność ).
Wysoka temperatura – należy przyjmować okłady chłodzące i leki obniżające temperaturę ciała, najlepiej Paracetamol, Aspirynę, Ibuprofen. Nie należy dopuścić, aby temperatura ciała przekraczała 38 st. C, ponieważ wysoka temperatura sprzyja rozwojowi burzy cytokinowej Dlatego należy na bieżąco monitorować temperaturę ciała podczas choroby i na bieżąco ją redukować do prawidłowego poziomu. Podczas gorączki oraz nawet do 2 dni po ustąpieniu gorączki należy przyjmować elektrolity. Odwodnienie organizmu powoduje obciążenie nerek, serca, osłabienie oraz znacząco utrudnia zbicie gorączki (im bardziej odwodniony organizm, tym trudniej zbić gorączkę), dlatego tak ważne jest przyjmowanie elektrolitów podczas przechodzenia chorób.
Antybiotyk
Ze względu na publikacje naukowe przedstawiające zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu choroby C1/9 ze wylęgu na koinfekcje bakteryjne oraz grzybiczne, lekarze rekomendują stosowanie terapii antybiotykowej przy użyciu Azytromycyny. Azytromycyna charakteryzują się szerokim spektrum działania, mianowicie wykazują aktywność wobec licznych gatunków bakterii, jest to antybiotyk makrolidowy, pochodna erytromycyny. Terapia azytromycyną stosuje się m.in. przy chorobach zatok, gardła, dolnych i górnych dróg oddechowych, terapia trwa od 3 do 6 dni przyjmując 1 tabletkę na dobę. Jeżeli lekarz przepisze takowy antybiotyk na C1/9 nie należy się wąchać i jak najszybciej rozpocząć taką terapie, aby zminimalizować powikłania bakteryjne.
Grupa pierwsza – naturalne wspomaganie walki
Lukrecja glabra- 1⁄2 łyżeczki sproszkowanego korzenia zalać szklanką wody i gotować na wolnym ogniu przez 15 min bez przykrycia następnie odcedzić. Pić do 3 filiżanek dziennie, w ostrym stanie pić 1 szklankę co 2 godziny. Pić nie dłużej niż do 3 tygodni.
Tarczyca bajkalska – nalewka w stężeniu 1:5 ( 50% alkoholu etylowego i 50% wody ), dawkowanie 1⁄4-1/2 łyżeczki 3 razy dziennie najlepiej po jedzeniu. W stanie ostrym, czyli po zakażeniu 1⁄2-1 łyżeczki 3 razy dziennie. Bajkalina składnik czynny tarczycy bajkalskiej silnie hamuje cyp3A4 – hamowanie wątrobowe katalizowania reakcji metabolizmu leków. Posiada też w swoim składzie oroksylin A, który jest inhibitorem glikoproteiny P. Oprócz tego hamuje hemaglutynine i neuramidaze, ogranicza replikację i tłumi ekspresję genów wirusowych i wpływa na fuzję komórkową wirusów. Synergia zawartych środków posiada duży wypływ na cytokiny, szczególnie na redukcję NO, INOS,IL-3,IL-6, IL-17.
Czarny bez – przyjmować w dowolnej postaci, soku, herbaty, przetworów.
Imbir sok z rośliny świeżej – połączyć 1⁄4 filiżanki świeżego soku z 0,35 litra gorącej wody, dodać łyżkę stołową miodu i 1⁄4 limonki lub cytryny (wycisnąć sok), dodać szczyptę pieprzu cayenne lub czarnego. Pić 4-6 filiżanek dziennie. Można również kawałek świeżego imbiru wielkości kciuka zaparzyć po zmieleniu w 0,3 litra wrzątku, parzyć 3 godziny pod przykryciem, aby zachować olejki eteryczne. W stanie chorobowym lekkim pić 4-6 filiżanek, w ostrym minimum 6 filiżanek.
Rumianek – parzyć herbatę i pić 3 razy dziennie. Rumianek jest naturalnym i bezpiecznym źródłem amantadyny, która silnie spowalnia namnażanie wirusa.
Olej kokosowy – 3 łyżki stołowe dziennie. Olej jest obiecującym środkiem przeciwdrobnoustrojowym ze względu na działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, duże bezpieczeństwo i brak toksyczności. Składnikiem czynnym jest monolauryna jest to naturalnie występującym tłuszczem obecnym zarówno w tłuszczu kokosowym, jak i mleku ssaków. Monolauryna, która jest znana jako monolaurynian glicerolu, laurynian glicerolu lub 1-lauroilo- glicerolu. Chemicznie jest monoglicerydem gdzie pojedyncza cząsteczka glicerolu przyłączona do kwasu tłuszczowego. Olej kokosowy w swoim składzie ma 48% kwasu laurynowego i ten kwas przekształca się w mono-laurynę w organizmie człowieka.
Prusznik amerykański / Red root (Ceanothus americanus) – Łyżeczkę sproszkowanego korzenia dodać na szklankę wody, gotować na wolnym ogniu przez 15 min odcedzić pić do 6 filiżanek dziennie. Nie zaleca się stosować Red root, jeżeli są stosowane koagulanty lub antykoagulanty.
Kudzu (korzeń) – przyjmować w postaci nalewki 1:5 (50% etanol etylowy i 50% woda). Stosowanie 1-2 ml 3 x dziennie. Kudzu najbardziej znane jest ze skuteczności w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Kompleks substancji czynnych z korzenia Kudzu (flawonoidy i fitoestrogeny) jest reduktorem białka HMGB1. Białko HMGB1, uwalniane w wyniku uszkodzenia tkanek może indukować procesy zapalne. Kudzu root podaje się też, by złagodzić gorączkę oraz złagodzić objawy zapalenia górnych dróg oddechowych (kaszel, katar). Pozytywnie wpływa też na ciśnienie krwi, obniżając je.
Większość przedstawionych powyżej substancji naturalnych wpływa na obniżenie kaskady cytokin i może zredukować burzę cytokinową W trakcie przyjmowania powyższych roślin zaleca się spożywać oliwę z oliwek lub liść oliwny w celu zabezpieczenia aparatu rzęskowego.
Kora Chinowa – korę należy parzyć zgodnie z zaleceniami producenta, maksymalnie 3 razy dziennie po pół łyżeczki do herbaty, parzyć pod przykryciem przez 20 minut. Kora chinowa zawiera około 6-7% alkaloidów (chinina 0,8-4%, cynchonina 1,5-3%, cynchonidyna 1,5-5%, chinidyna 0,02-0,4%), glikozydy trójterpenowe i garbniki katechinowe. Kory chinowej nie należy stosować profilaktycznie, długoterminowe stosowanie kory chinowej może powodować choroby wątroby lub prowadzić nawet do uszkodzenia wątroby. Korę stosują się głównie w chorobach wirusowy (w tym wywołanych przez Koronę) oraz bakteryjnych, ogólnym osłabieniu i chorobach układu pokarmowego.
Grupa druga – Homeopatia
Leki homeopatyczne były przyjmowane przez Romana w celach profilaktycznych jak również leczniczych, zalecił je lekarz z Francji.
Leki homeopatyczne bazują na bardzo dużych rozcieńczeniu toksycznej, trującej lub śmiertelnie trującej rośliny lub substancji, która w swoim naturalnym stężeniu jest silnie lub śmiertelnie trująca dla organizmu, natomiast po wielokrotnym rozcieńczeniu (np. rozcieńczenie w stosunku 1:100, czyli 1 część + 99 części rozpuszczalnika) mogą wykazywać lecznicze działanie.
Używanie substancji roślinnych do preparatów homeopatycznych nie jest równoznaczne i nie stawia znaku równości pomiędzy lekiem ziołowym.
Leki homeopatyczne, należy kupować w wyspecjalizowanych aptekach lub wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów, którzy posiadają preparaty zarejestrowane na rynku jako lek homeopatyczny, np: Bioron czy Hell. Leki mają działać przeciwwirusowo, ale również minimalizować wytępienie burzy cytokinowej. W przypadku homeopatii cyfry oznaczone przed CH (potencja – rozcieńczenia, setne) oznaczają potencjał homeopatyczny, im niższa cyfra potencjał słabszy, im wyższa, tym potencjał silniejszy. Profilaktycznie należy przyjmować wyłącznie leki homeopatyczne o niskim potencjale i nie należy ich stosować dłużej niż 14 dni, wyjątkiem jest Belladona, którą stosuje się przez 7 dni, ponieważ zmniejsza produkcję serotoniny.
W przypadku profilaktyki wystarczy raz dziennie pod język przyjąć po 1 dawce (1 kulka) każdego z preparatów i nie stosować ich dłużej niż 14 dni. W przypadku wystąpienia objawów, leczniczo stosuje się nawet co 2-3 godziny po 1 kulce każdego z preparatów pod język.
Przyjmowanie leków homeopatycznych należy skonsultować zawsze z lekarzem lub farmaceutą.
Lek Homeopatyczny Aconitum napellus – (lek opracowany na bazie silnie trującej rośliny kwitnącej w środkowej Europy z rodzaju Aconitum) akonityna zawarta w homeopacie działa przeciwbólowo, zapobiega w występowaniu dny, zmniejsza objawy przekrwienia w obrębie układu oddechowego. Podstawowe wskazania do stosowania Aconitum Napellus dotyczą układu neurologicznego (nerwobóle bez względu na ich umiejscowienie), układu krążenia (wzrost ciśnienia, napady duszności, wszystkie objawy ze strony układu krążenia, którym towarzyszy pobudzenie i niepokój, krwotoki pochodzenia tętniczego) oraz wszystkie ostre stany gorączkowe.
Lek Homeopatyczny Belladonna – (lek opracowany na bazie pokrzyk wilcza jagoda, silnie trująca roślina występująca w Europie) jest to jeden z istotniejszych leków homeopatycznych. Belladonę stosuje się w rozmaitych gwałtownych stanach chorobowych, silnych gorączkach oraz stanach zapalnych, jej główną zaletą jest skuteczność w walce z wysoką gorączką, chorobami wirusowymi, bólami, czy silnym stanem zapalnym. Leki homeopatyczne oparte na belladonnie wspierają również młode organizmy w walce z infekcjami czy ząbkowaniem.
Lek Homeopatyczny Eupatorium perfoliatum – (lek opracowany na bazie silnie trującej rośliny występującej naturalnie w Ameryce Północnej) lek homeopatyczny stosowany w medycynie tradycyjnej przez rdzennych Amerykanów, którzy stosowali ekstrakty na gorączkę i przeziębienia. Roślina zawiera mieszane substancje fitochemiczne, w tym polisacharydy, garbniki, olejki lotne, laktony seskwiterpenowe, sterole, triterpeny oraz alkaloidy i różne flawonoidy i dużą ilość pochodnych kwasu kofeinowego. W europejskiej medycynie ludowej wyciągi wodne z korzeni działają rozkurczowo, żółciopędnie i przeciwzapalnie.
Lek Homeopatyczny Ferrum fosforicum – homeopatyczny związek leczniczy zbudowany z żelaza i fosforu. Działa na granulocyty obojętnochłonne podobnie jak klasyczne leki przeciwzapalne (przypuszczalnie dotyczące tworzenia jonów nadtlenkowych i zjawisk chemiluminescencji po zredukowaniu tlenu cząsteczkowego jonami żelazowymi w obecności fosforanów). Obserwacje kliniczne potwierdziły stosowanie w stanach zapalnych przebiegających ze średnio nasiloną gorączką i osłabieniem z krwawieniami.
Lek Homeopatyczny Sabadilla – (lek opracowany na bazie trującej rośliny Sabadyli lekarskiej) lek homeopatyczny, jest przygotowywany w formie nalewki z rośliny zwanej Cevadilla (synonim Sabadilla Lily). W homeopatii, sabadilla jest szeroko przepisywany w leczeniu kataru siennego, alergii, biegunki dziecięcej, robaków i innych chorób. Objawy tych stanów zdrowia obejmują sporadyczne kichanie, któremu towarzyszy katar, zaczerwienione oczy, ostre bóle czołowe, biegunka związana z ciągłymi bólami.
Lek Homeopatyczny Arsenicum album – (lek opracowane na bazie mocno rozcieńczonego arszeniku) lek ten jest stosowany głównie w chorobach psychosomatycznych, lękach oraz zatruciach, natomiast wykazuje silne działanie przeciwgorączkowe, dlatego stanowi uzupełnienie leczenia chorób wirusowych.
Powyższe leki homeopatyczne można zakupić w aptekach internetowych lub aptekach stacjonarnych oferujących leki ziołowe i homeopatyczne.
Generalne zasady przyjmowania leków homeopatycznych:
Leki homeopatyczne przyjmujemy się pod język po wcześniejszym przepłukaniu jamy ustnej wodą.
Kawa i herbata posiadają garbniki, które wiążą leki homeopatyczne.
Leki przyjmuje się bezpośrednio pod język.
Leki homeopatyczne nie powinny dotykać metalowych sztućców, ponieważ zmieniają one potencjał leku.
Nie zaleca się przyjmowania leków homeopatycznych wspólnie z innymi lekami i ziołami, należy zachować odstęp około 1-2 godziny lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
Olejki eteryczne
Olejki niszczące wirusa, należy rozpylać za pomocą dyfuzora lub aromatyzera, aby olejek wypełnił pomieszczenie, w którym przebywamy. Należy stosować się do zaleceń na ulotce produktu lub zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Olejek sosnowy – wykazano w badaniach potencjał neutralizacji wirusa C1/9 na powierzchniach oraz w powietrzu. Inhalacje z olejkiem sosnowym stosowane są od lat, olejek ten pomaga w chorobach zatok i górnych dróg oddechowych.
Eucaliptus – niebieskie drzewo gumowe z rodziny Myrtaceae, istotnym składnikiem liści eucaliptusa jest olejek eteryczny, którego głównym składnikiem aktywnym jest 1,8-cineol terpen, w układzie obecne są również takie substancje jak p-cymen, α-pinen, limonen, gerianol, camphene i euglobals. W liściach stwierdzono również flawonoidy woskowe takie jak kwercetynę i rutozyd oraz eukaliptynę metyloflawonową. W fitoterapii, Eukaliptus globulus w postaci olejku jest stosowany w zwalczaniu objawów przeziębienia, astmy i gorączki. Eucalypti aetheroleum ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.
Suplementacja
Suplementacja wspierająca układ immunologiczny w walce z infekcjami wirusowymi opisana została we wcześniejszym artykule, dlatego przytoczę pokrótce:
- Witamina C: 3×1000 miligramów dziennie, w podzielonych dawkach.
- Witamina D3: (przed suplementacją zawsze należy zbadać poziom vit. D we krwi)
Dawkowanie vit. D3 zależy od poziomu (stężenia) we krwi i powinno być skonsultowane ze specjalistą (lekarzem lub farmaceutą).
Przyjmuj 5 000 jednostek dziennie, gdy organizm jest nasycony. Jeżeli zaczynasz suplementację, to rozpocznij od 10 000 IU/dzień przez tydzień, aż do momentu jak stężenie we krwi będzie na poziomie 70-100 ng/ml. Witaminę D3 suplementuj razem z witaminą A oraz K2.
- Magnez: 400 mg dziennie (w postaci cytrynianu, jabłczanu, chelatu lub chlorku).
- Cynk: 25-50 mg dziennie. Najlepiej w formie pikolinianu cynku. Cynku nie należy łączyć z magnezem. Cynk jest ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Cynk jest ważny w walce z C1/9, należy go przyjmować codziennie podczas choroby, ponieważ nasz organizm nie potrafi magazynować cynku (podobnie jak wit. C) i szybko się wydala z organizmu. Cynk też przyśpiesza regenerację niektórych komórek nerwowych po przebytej infekcji, potrafi przyśpieszyć np. powrót prawidłowego węchu.
- Selen: 100 mcg (mikrogramów) dziennie.
- Witamina A: 10 000 IU – dziennie.
- Chang Shan korzeń – 1 000 – 2 000 mg dziennie, korzeń wzmacnia i stymuluje układ odpornościowy, działa przeciwwirusowo, w medycynie chińskiej stosowany w wspomaganiu leczenia malarii, HIV oraz Sars.
- Foliany (ewentualnie kwas foliowy) – Foliany pomagają chronić przed uszkodzeniem osłonek mielinowych (osłonek włókien nerwowych), suplementacja Folianami podczas infekcji C1/9 redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań neurologicznych.
- Polifenole – wpierają regenerację organizmu i układ immunologiczny, dobrym źródłem polifenoli jest ekstrakt z zielnej herbaty, jeżeli tego nie mamy tego suplementu warto chociaż parzyć i pić zieloną herbatę.
Dane osoby udzielającej wywiad zostały zmienione na jego prośbę.